Wiosenna pielęgnacja ogrodów

http://www.artus-ogrody.pl/wiosenna-pielegnacja-ogrodow/

Śnieg stopniał i część osób rozpoczęła pierwsze porządki w ogrodzie. Na prawdziwą pielęgnację jest jeszcze za wcześnie, ale można już zacząć się do niej przygotowywać.

Pielęgnację wykonuje się najczęściej w kwietniu, gdy ustaną przymrozki, a rośliny nie rozpoczną jeszcze wegetacji. W czasie takich prac należy przyciąć te rośliny, które tego wymagają. Warto pamiętać, że każdy gatunek wymaga innego cięcia. Dlatego jeżeli nie mamy doświadczenia warto podpytać się fachowców lub poszukać informacji w Internecie. Złe cięcie może pozbawić roślinę całego uroku. Na przykład przycięcie tawuły ‘Grefsheim’ przed kwitnięciem, spowoduje utratę wszystkich pąków kwiatowych.

W czasie pielęgnacji watro przyjrzeć się rośliną. Sprawdzić w jakiej są kondycji, jak przezimowały. Może coś należy przesadzić lub usunąć z ogrodu.

Warto zadbać też o trawnik, wykrawędziować go i wygrabić. Bardzo dobrze jest przeprowadzić aerację lub wertykulację.

Istotnym punktem w czasie wiosennej pielęgnacji jest nawożenie. Każda roślinka powinna dostać odpowiednią dawkę nawozu.

W następnych artykułach bardziej szczegółowo opiszę poszczególne etapy wiosennej pielęgnacji ogrodu. Dzięki tym zabiegom ogród zyska piękny i zadbany wygląd, którym będziemy mogli cieszyć się w kolejnych miesiącach.

Informacja

Artykuł ten pochodzi ze strony familie.pl, do której przeglądania gorąco zachęcamy.

, , , , ,

Zostaw Komentarz